candy crush saga oyununu bilmeyen ya da duymayan yoktur diye tahmin ediyorum. Oyunu bir kere bile oynamamış insanların bile, oyun hakkında fikirleri mevcut ve bunu fırsat bilen King.com, Candy Crush Saga Sodalı olarak yeni bir oyunu bizlere sunmuştur.
Candy Crush Saga oyununu bilmeyen ya da duymayan yoktur diye tahmin ediyorum. Oyunu bir kere bile oynamamış insanların bile, oyun hakkında fikirleri mevcut ve bunu fırsat bilen King.com, Candy Crush Saga Sodalı olarak yeni bir oyunu bizlere sunmuştur.
Sodalı Candy Crush‘ın anlamı ise, soda şişelerini açtıkça şekerlemeler aşağıdan yukarı doğru dizilmekte ve oyunu ters hamlelerle oynamamızı sağlamaktadır.
Şekerleri birleştirirken oluşan bir üst şekerlemelerden de bahsedelim;
- 4 tane aynı renk şekeri birleştirdiğimizde, şeritli şeker elde ediyoruz ve sağ – sol ve yukarı – aşağı olarak bir sütun şeklinde diğer objeleri yok etmeye yarıyor.
- Aynı renk şekerleri T ve ya L şeklinde birleştirdiğimizde, 1 adet poşet şeker elde ediyoruz ve bunu patlattığımızda ise etrafımızdaki sütunlarıda yok etmeyi sağlıyor.
- 5 tane aynı renk şekeri birleştirdiğimizde, çikolata top meydana geliyor ve bu top ile isterseniz sadece kırmızı şekerleri patlatabilirsiniz; isterseniz şeritli bir şeker ile ya da poşet şeker ile birleştirebilirsiniz. (Benim en sevdiğim poşet şeker ile birleştirerek bütün aynı renkteki şekerlerin poşet şeker olup patlaması)
- Yeni bir özellik olarak renkli top şeklinde bir obje elde edebiliyorsunuz buda 5 şekerin yan yana gelip 1 şekerin tam ortada olmasıyla oluşuyor.
- Son özelliğimiz ise 4 tane şekeri kare şeklinde birleştirdiğimizde balık oluşuyor ve belirlediği bir kareyi yok ediyor.
Klasik Candy Crush hayranıysanız ve hala oynamaktan sıkılmadıysanız Sodalı Candy Crush'ı denemenizi tavsiye ederim.